Дайджест новин за період 10.12.18 - 17.12.18

 

1. У Краматорську побили журналіста, який знімав, як асфальт кладуть під дощем

Понеділок, 10 грудня 2018

У Краматорську Донецької області 9 грудня побили журналіста Андрія Романенка під час виконання службових обов’язків – він знімав, як під час дощу в міському парку укладали асфальт.

Про це повідомляє видання "Радіо Свобода" з посиланням на журналіста.

Детальніше - за посиланням : https://www.radiosvoboda.org/a/news-napad-na-zhurnalista-kramatorsk/29647872.html

 

 

2. Активісти розповіли, чи тисне влада в областях воєнного стану на громадський сектор

Понеділок, 10 грудня 2018

Ініціатива #зрозумом, яка збирає інформацію про випадки порушень прав людини під час дії воєнного стану в 10 областях України, за два тижні не зафіксувала фактів тиску на активістів з боку влади. 

Про це під час дискусії в межах Національної правозахисної НеКонференції повідомив активіст ініціативи, Тарас Бойко, передає кореспондент Центру Інформації про Права Людини.

Детальніше - за посиланням: https://humanrights.org.ua/material/aktivisti_rozpovili_chi_tisne_vlada_u_oblastjiah_vojennogo_stanu_na_gromadskij_sektor_

 

 

3. На Михайлівській площі чиновники та правозахисники підписали обітницю з прав людини

Понеділок, 10 грудня 2018

10 грудня, під час відкриття урочистого святкування Міжнародного дня прав людини на Михайловській площі в Києві, Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер закликала Україну підтримати всі 30 статей Загальної Декларації прав людини, адже люди стикаються з правами із цих статей щодня в повсякденній діяльності.

Святкування, у якому серед інших взяли участь постійна представниця Програми розвитку ООН в Україні Оснат Лубрані, заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, посол Канади в Україні Роман Ващук, голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик та голова Українського інституту з прав людини Валерія Лутковська, ініціювала Моніторингова місія ООН, яка на запрошення уряду з березня 2014 працює в Україні.

Детальніше - за посиланням: https://humanrights.org.ua/material/na_mihajlivskij_ploshhi_chinovniki_ta_pravozahisniki_pidpisali_obitnicjiu_z_prav_ljiudini

 

 

4. Адвоката Курбедінова звільнили після арешту в Криму

Вівторок, 11 грудня 2018

Кримського адвоката Еміля Курбедінова звільнили після п’ятиденного тримання в ізоляторі тимчасового тримання в місті Сімферополі в анексованому Росією Криму.

Про це повідомило онлайн-виданням "Крим.Реалії".

Детальніше - за посиланням: https://ru.krymr.com/a/news-krymskii-advokat-kurbedinov-vyshel-iz-spezpriemnika-v-simferopole/29649564.html

 

5. Україна опинилася на 118-му місці в рейтингу свободи людини

Вівторок, 11 грудня 2018

В "Індексі свободи людини – 2018", який склали експерти дослідницького центру The Cato Institute та Friedrich-Naumann-Stiftung für die Freiheit до дня прав людини, Україна посіла 118-те місце зі 162 країн.

Про це повідомила "Українська правда" з посиланням на офіційний сайт дослідницького центру.

Детальніше - за посиланням: https://www.pravda.com.ua/news/2018/12/11/7200867/