Дайджест новин : Спецвипуск про перший тур президентських виборів

1. Перший тур президентських виборів пройшов без масових порушень прав журналістів

Перший тур виборів Президента України 31 березня 2019 року відбувся загалом з дотриманням законних професійних прав журналістів. Випадки порушень, що були зафіксовані експертами під час виборів, мали поодинокий характер.

Такими є результати моніторингу Інституту масової інформації за підсумками дня голосування.

Детальніше - за посиланням: https://imi.org.ua/news/pershyy-tur-prezydents-kykh-vyboriv-proyshov-bez-masovykh-porushen-prav-zhurnalistiv-imi/

 

2. Дезінформація і фейки у ЗМІ стали мінусом першого туру виборів – спостерігачі

Одним із негативних моментів першого туру президентської виборчої кампанії була присутність у ЗМІ дезінформації і фейків, частина яких походила не тільки із зовнішніх, а й внутрішніх джерел.

Про це заявив голова делегації Європейського парламенту Даріуш Розаті на спільній прес-конференції представників місії міжнародних спостерігачів за виборами в Україні.

Про це повідомили в "Укрінформі".

Детальніше - за посиланням: https://www.ukrinform.ua/rubric-elections/2672127-dezinformacia-i-fejki-miznarodni-sposterigaci-nazvali-minusi-persogo-turu-viboriv.html

 

3. На Прикарпатті журналіст зміг потрапити на дільницю, лише коли приїхала поліція

У місті Калуш Івано-Франківської області поліція зафіксувала повідомлення від журналіста, який не міг пройти на виборчу дільницю і виконувати свою журналістську діяльність.

Про це повідомляється на сайті Національної поліції в Івано-Франківській області.

Детальніше - за посиланням: https://if.npu.gov.ua/news/vibori/stanom-na-1200-na-viborchix-dilniczyax-oblasti-porushen-ne-zafiksovano/

 

4. Кропивницьке видання повідомило про “сумнівних” журналістів, які проводять екзит-пол на дільницях

У Кропивницькому екзит-пол проводять громадяни, які представляються журналістами місцевого інтернет-видання “Златопіль” та обласної газети “Центральна Україна”.

Про це повідомляє місцеве інтернет-видання "Без купюр".

Детальніше - за посиланням: http://www.kypur.net/u-kropyvnytskomu-sotni-korespondentiv-provodyat-ekzyt-pol-foto-video/

 

5. У Дніпрі на одній з виборчих дільниць від журналістів 34-го каналу вимагали акредитації

У Дніпрі на одній з виборчих дільниць член виборчої комісії вимагав від знімальної групи місцевого 34-го каналу акредитації.

Про це повідомила з виборчої дільниці журналістка каналу Анастасія Катаєва.За її словами, інцидент стався на проспекті Пушкіна в будівлі гімназії №112. Член комісії вимагав від журналістки акредитації для висвітлення виборчого процесу.

Детальніше - за посиланням: https://34.ua/v-dnepre-na-odin-iz-izbiratelnyh-uchastkov-ne-puskali-zhurnalistov-bez-akkreditacii_n75830

 

6. У Кропивницькому на дільницю не пускали журналіста і спостерігачів

У Кропивницькому на дільниці №350915, що розташована в приміщенні колегіуму, голова комісії спробувала не пустити спостерігачів та журналіста на передвиборче засідання о 6:45.

Про це повідомила спостерігач на цій дільниці Юлія Бочарова-Туз, інформує видання "CBN".

Детальніше - за посиланням: https://cbn.com.ua/2019/03/31/u-kropyvnytskomu-ne-puskaly-na-dilnytsyu-zhurnalista-i-sposterigachiv/